• „Zapewnienie kompleksowego świadczenia usług medycznych w zakresie chorób układu krążenia poprzez uruchomienie bloku operacyjnego w WSSz. Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi”

 • Koszt inwestycji:

  17 893 653,00 zł

 • Data zakończenia:

  2019-12-15

 • Kategoria:

  Inwestycje z Funduszy Europejskich

 • Jednostka:

  Oddział Kardiochirurgiczny

 • Udostępnij:
„Zapewnienie kompleksowego świadczenia usług medycznych w zakresie chorób układu krążenia poprzez uruchomienie bloku operacyjnego w WSSz. Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi”

O inwestycji

Inwestycja w ramach tego projektu jest podzielona na dwie części. Pierwsza część została rozpoczęta i zakończyła się w 2014 roku. Przedmiotem inwestycji, która została zrealizowana  była przebudowa i rozbudowa istniejącego Pawilonu B na terenie Szpitala. Przebudowa obejmowała fragment budynku tj. dobudowanie powierzchni w części północno- wschodniej. Dobudowano budynek jednokondygnacyjny bezpośrednio połączony z istniejącym pawilonem B . Zakończona część inwestycji obejmowała wykonanie prac budowlanych w zakresie dobudowy powierzchni przeznaczonej na blok operacyjny oraz niezbędne zaplecze medyczno - administracyjne. W ramach tych prac została wykończona powierzchnia   przeznaczona na funkcjonowanie jednej Sali operacyjnej wraz z niezbędnym zapleczem medycznym. Pomieszczenia zostały w pełni wykończone budowlanie oraz wyposażone w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną. Powiększenie zabudowy szpitalnej umożliwiło rozszerzenie panelu świadczeń usług medycznych w zakresie chorób układu krążenia. Rozbudowa pozwoliła na zwiększenie ilości przeprowadzanych zabiegów dla wszystkich  pacjentów z chorobami układu krążenia w regionie łódzkim.     

Druga część inwestycji, której realizacja zaplanowana jest na lata 2017-2018 będzie obejmowała wykończenie pomieszczeń Sali operacyjnej w standardzie Sali hybrydowej i dwóch jednoosobowych pomieszczeń pełniących funkcję stanowisk wybudzeniowych. Pomieszczenia zostanę wyposażone w odpowiedni sprzęt i aparaturę medyczną. W chwili obecnej trawją przygotowania do przeprowadzenia procedur przetargowych na realizaje drugiej czesci inwestycji.